Jestem żoną i mamą dwójki dzieci. Mieszkam w Opolu.

W 2005 roku ukończyłam Akademię Sztuk Pięknych we Wrocławiu. Obroniłam tytuł magistra sztuki w pracowni komunikacji wizualnej, na wydziale wzornictwa przemysłowego. Jednocześnie miałam wielką przyjemność pracy z profesorem Eugeniuszem Getem-Stankiewiczem, pod którego kierunkiem powstał mój aneks do dyplomu: ilustracje do Królowej Śniegu, Jana Christiana Andersena.

Wcześniej – w 2002 roku – ukończyłam studia licencjackie: Wychowanie Plastyczne na Uniwersytecie Opolskim. Cieszę się, że zdobyłam uprawnienia pedagogiczne, ponieważ praca z dziećmi jest mi bardzo bliska. Prowadzę różne warsztaty plastyczne (również dla dorosłych), m.in. comiesięczny cykl „Jak przenieść świat książki do dziecięcego pokoju” dla Filii Miejskiej Biblioteki Publicznej nr 17 w Opolu. Jako autorka ilustracji książek dla dzieci, biorę także udział w spotkaniach autorskich, poświęconych ilustrowaniu książek. Należę do Związku Polskich Artystów Plastyków.

Bardzo lubię spędzać czas ze swoją rodziną oraz w mojej domowej pracowni, gdzie dużo projektuję, ilustruję, maluję i rzeźbię. Swoje obrazy miałam okazję prezentować na kilku wystawach w kraju i poza granicami.

Pracując słucham reportaży, podcastów i muzyki – często klasycznej. Uwielbiam dźwięk wiolonczeli i fortepianu. Zamiłowanie do muzyki instrumentalnej jest we mnie od czasu dzieciństwa, kiedy to sama uczęszczałam do Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia i uczyłam się gry na pianinie. Nieustannie coś czytam. Kolekcjonuję pięknie ilustrowane książki dla dzieci z całego świata. Fascynuje mnie też picture book dla czytelników dorosłych.

Niezmiennie czerpię wiedzę z mądrości innych ludzi — tych starszych, którzy niejedno już przeszli, ale też i tych najmłodszych, których radość i prostota potrafi wiele nauczyć. Uwielbiam także długie rozmowy przy ciepłej herbacie i ten szczególny rodzaj więzi, który takim rozmowom towarzyszy.